Edukaks tegutsemiseks (elus, äris,...) peab oskama müüa, aga et oleks mida müüa, peab omama eelkõige teadmisi. Teadmisi selle kohta, kuidas asjad käivad, kes mida teeb ja teab ning kunas on õige aeg osta – osta sisse teadmisi, tehnoloogiaid jne. Meie missioon on levitada teadmisi eelkõige selle kohta, kuidas asjad käivad ning kes teavad.

 

 

Seminar “Formaalsed meetodid tarkvara- ja süsteemitehnikas”

Pedase, 16.–17. oktoober 2004

Seminari eesmärk on anda eesti arvutiteadlastele ning innovatsioonikalduvustega IT firmade esindajatele  võimalus  kuulda üksteise tööst ning üksteiselt midagi uut õppida,  sh. eriti rakendusliku väärtusega arvutiteaduse vallast. Ettekanded tehakse kõigile arusaadavas üldkasutatavas keeles, ning seminaril osalemine ei eelda eriettevalmistust matemaatikas, füüsikas või teistes „rasketes“ ainetes.

Meil on hästi käivitanud populaarsed arvutiteaduse teooriapäevad, ridamisi korraldatakse üritusi ka IT äri teemal (vt näiteks ITL või  EITS  kodulehtedelt). Käesolev seminar mõeldud eelkõige neile säravate silmadega noortele ülikoolides ja firmades, kellel jätkub loomulikku uudishimu ning sisemist vajadust teha midagi kasulikku ja seejuures teistmoodi, kui teised seni teinud. Kui ettevõtmine õnnestub ning osalistel jätkub selleks soovi, siis võiks niisugustest seminaridest saada edaspidi traditsiooniline ettevõtmine.

Seminari kavas on  4-5 akadeemilist (so teadlaste) ja 4-5 rakenduslikku (tööstuse esindajate) ettekannet ning diskussioonid, kuidas vastastikku kasulikku infovahetust (koostööd) edaspidi korraldada. Kuna 14.-15.oktoobril toimub samas Küberneetika Instituudi (KübI) sügisseminar, siis võivad huvilised tulla kohale juba reedel, 15.oktoobril ning kuualata ka KübI teadurite ettekandeid nende teadustulemustest ning jätkata keskustelu saunas. (KübI seminari kava leiate siit). Laupäeval on siis kõnealune seminariettekannete päev, millele järgneb pühapäeva hommikul diskussioon edasisest koostööst. Üritus lõppedes sobiva ilma korral võimalus huvilistel käia matkamas Pakri saarel.

Registreerimiseks palume saata sellekohane email Jaan Penjamile aadressil jaan@cs.ioc.ee hiljemalt 7.oktoobriks. Registreerimisel palume kindlasti märkida järgmised andmed:

·      Nimi

·      Organisatsioon, mida esindate

·      Saabumise ja lahkumise aeg

·      Milliseks ajaks vajate öömaja (detailsem info)

·      Transpordivajadus

·      Kas osalete matkal Pakri saarele (detailsema info)

·      Muu info, mida peate vajalikuks

Seminar on osalejatele tasuta, ööbimise ning toitlustamise eest tasub iga osavõtja otse Pedase Hotelli & Külaistemajale.

Seminari toetavad  EL  5FP projekt eVikings II ning HTM 2002.-06. a tippkeskus Töökindlate Arvutisüsteemide Uurimise Keskus.


  • Pilte seminarist ja matkamisest Väike-Pakril :

-         Kaur Virunurm

-          Jaan Penjam

-          Priit Penjam


Jaan Penjam
Jaak Anton
Teet Jagomägi
Jaak Vilo
Tarmo Pihl
Viimane uuendus: 21.10.2004