Kus asub TIIGI talu ?

Õige vastus - Nurga külas, endises Pajusi nüüd Põltsamaa vallas, Jõgevamaal. Edasised juhised on parandatud vanad. Koordinaadid: 58.76202, 26.03165

Google map: .

Kuidas sinna sõita?

Tartu poolt tulles tuleks sõita Põltsamaani, õigemini Puhu-Ristini, sealt keerata paremale Jõgeva poole ja peaaegu kohe vasakule Kalana peale. (NB! Puhu-Ristist Kalana poole on nüüd uus ilus Eurotee). Kalanast läbi jõudnud tuleb jälgida asfaltteed ja keerata vasakule, teeviit Päinurme peale (otse läheb kruusatee). Siis on Tiigini veel umbes 5 km.

Viljandist tulles on samuti parim tulla läbi Põltsamaa ja Puhu-Risti, edasi nagu Tartustki. Kui Viljandist tulla Imavere kaudu, siis Põltsamaa poole ja kõige otsem üle Pajusi.

Tallinnast sõites teeme meie nii:

Kesk-Eesti

Plaan 1. Kesk-Eesti

Loodetavasti on Paide selline koht Eestis, mille asukohta seletama ei pea.
Kõige suurem tee sellel plaanil (ülevalt alla) on Tartu maantee. Umbes plaani keskel on Koigi (99 km-post Tallinnast Tartusse sõites). Just umbes siis kui Koigi algab tuleb Tartu maanteelt keerata ida suunas Päinurme peale. Jälgi Päinurme viitasid - kohe varsti on teine pööre paremale veel.
Päinurme jõudes tuleb keerata jälle paremale (viit Põltsamaa peale). Edasi vaata plaani 2, kus on näidatud suuremalt plaanil 1 ristkülikuga märgitud osa.

Pajusi vald

Plaan 2. Pajusi vald - kaardi laius 13,5 km

Jõudes Rutikverre tuleb keerata vasakule ja sõita üle silla (Põltsamaa jõe). Edasi kuni Kütimäeni (uuel delfi kaardil on selle koha peal Arisvere, kohalik rahvas kutsub ikka Kütimäeks see on küll vist surnuaia järgi) on ~1-2 km kruusateed (ettevaatust - kohati suured augud ja üks vastik suur kurv). Kütimäel (natuke peale kruusatee lõppu) tuleb keerata jälle paremale ja siis jääb Tiigi taluni (vasakut kätt, punasega tähistatud) vaid mõni kilomeeter. Just Tiigi talu kohal on märgistatud kurv. Enam-vähem kurvi põhjas on vasakule üks sissesõit, mis viib "kontori" juurde parkimisplatsile - seal on rohkem autoruumi. Kurvist läbi sõites tuleb vasakule kohe ka teine tee, mis viib meie väikese elumaja juurde. meie teeotsa juures on bussipeatuse silt "Pajusi metskond".

08/06/2000, täiendatud 30/07/2008 http://www.cs.ioc.ee/~monika/